Zajęcia terapeutyczne prowadzone w Stowarzyszeniu mają na celu wspieranie rozwoju w sferach emocjonalnej, społecznej i poznawczej. Zajęcia koncentrują się na diagnozie, pomocy terapeutycznej oraz strategiach rozwiązywania problemów dzieci oraz młodzieży z trudnościami poznawczymi, społecznymi i emocjonalnymi oraz wpływu rodziny na funkcjonowanie społeczne dziecka.
Terapią psychologiczną w Stowarzyszeniu, zajmuje się mgr Monika Miozga-Wójcik - psycholog, psychoterapeuta, terapeuta rodzinny.
Absolwentka psychologii i pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego (specjalizacja kliniczna).Ukończyła 4-letnią szkołę przygotowującą ją do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. prowadzoną przez Centrum Psychologiczno-Medyczne i Centrum Edukacji i Doradztwa Psychologicznego oraz Klinikę Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie pod kierunkiem prof. Ireny Namysłowskiej. Szkolenie to przygotowało ją do pracy z całą rodziną.
Od 2002 roku do 2012 pracowała na Oddziale Psychiatrii Dzieci i Młodzieży oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu gdzie prowadziła diagnozę, terapię indywidualną, grupową oraz rodzinną. Od 2009 roku pracuje w Poradni Rehabilitacyjnej dla dzieci, gdzie zajmuje się diagnozą i terapią dzieci oraz prowadzi grupy wsparcia dla rodziców. Przez ponad rok pracowała w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, tak więc znane jej są problemy współuzależnienia, przemocy emocjonalnej i fizycznej. Swoje doświadczenie również zdobywała w Poradni Zdrowia Psychicznego gdzie prowadziła terapię indywidualną osób dorosłych. Obecnie prowadzi terapie indywidualną i rodzinną w ramach projektu Nadzieja na jutro oraz prowadzi zajęcia i warsztaty z psychologii w Szkole Służ Społecznych we Wrocławiu.
W swojej pracy z dziećmi zajmuje się problemami rozwojowymi takimi jak autyzm, opóźnienie rozwoju, ale także i zaburzeniami emocjonalnymi, nadpobudliwością ruchową, depresją czy trudnościami szkolnymi. Z doświadczenia wie, że często problemy dzieci nie mogą być rozwiązywane bez udziału rodziców, dlatego też często proponuje pacjentom spotkania rodzinne lub terapię małżeńską.
Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.
W pracy z osobami dorosłymi stosuje podejście poznawczo-behawioralne oraz systemowe.
Zakres usług:
Badania psychologiczne dzieci
Terapia indywidualna dzieci i młodzieży
Terapia indywidualna dorosłych
Terapia małżeńska
Terapia rodzinna
Powrót do zakładki: Zakres działalności Stowarzyszenia Pozytywka